Ürünler

Yapay Çim Halı

Bahçelerden, balkon zeminlerine, havuz kenarlarından, restoran ve kafeteryaların zeminlerine rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ham maddesi petrol olan yapay çim halılar, kayganlığı azaltıcı özellikleri ile ve sporculara hareket rahatlığı vermesi sebebi ile özellikle spor tesislerinde sıkça kullanılıyor. Halı sahalarda, çay bahçelerinde, tenis kortlarında, bahçe kaplamalarında tercih edilen çim halılar, susuz bahçe projelerinde estetik bir faktör olarak sıkça kullanılıyor. Özellikle sulama, biçme gibi işlemlerin yapılması güç olan bahçeler için ideal teşkil eden çim halı  ile suni bahçeler oluşturmak mümkün olabiliyor.

Düz çim halı modelleri ürünlerin kullanım alanlarına göre değişiklik göstermelerinin yanı sıra renklerine göre de farklılık arz ediyor: Ürünler yeşil dışında renk seçenekleri sunmasının yanı sıra yeşilin tonlarını da içeriyor. Ürünler taşıdıkları teknik özellikleri ile de birbirlerinden ayrılıyor.

Çim halı teknik özellikleri; ürünlerin ipliklerine, taban bezine, sırt kaplamasına, hav özelliklerine, dolgusuna, döşeme özelliklerine göre farklılık arz ediyor. İplikler ham maddelerine, ağırlıklarına kesitlerine göre farklılık gösteriyor. Taban bezleri ise yapıldıkları farklı malzemeler ile değişik özellikler taşıyor. Sırt kaplaması; su akıtma delikleri ile su geçirgenliğini belirlerken, hav özellikleri; çim boyunu, sıklığını, ağırlığını ve rengini belirliyor.

Dekoratif bahçe çim halıları aşınmaya karşı dayanıklı olmalarıyla da haşerelere karşı zirai kimyasal bakım istemeyen yapısıyla da rağbet görüyor. Çim halı döşeme estetik yapısının yanı sıra sporcu performansını etkilememesi ile de tercih ediliyor. Doğal görünümlü suni çim halılar ekonomik olmalarının yanı sıra, bakım gerektirmemeleri ile ve uzun yıllar kullanılabilmeleri ile de ilgi odağı oluyor. Bahçe, balkon ya da teraslarınızı çim halılarla kaplayabilir, böylece estetik bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Bu galeriye henüz bir görsel eklenmemiş